Pri nákupe nad 150 €

poštovné Pri nákupe nad 150€ - poštovné zdarma

zdarma*!!!

* 1.tr. Slovenská pošta + kuriér UPS

Objednávky pre ČR

www.racerdip.cz

0911 711 722

info@poPlastuj.sk

Objednaj si
svoj RACER DIP® a Plasti Dip®!

PO - PIA:

09:00 - 18:00

poPlastuj.sk na Facebooku

Ďakujeme za každý "lajk"

BMW 5 GT v RACER DIP® Alpine biela™ Audi A6 v RACER DIP® Frozen Grey Dodajte mriežke športový vzhľad Zrenovujte staršie disky pomocou RACER DIP® Jednoduchá oprava interiéru so sprejom RACER DIP® RACER DIP® je odstrániteľný BMW M5 v RACER DIP® Alpine biela™

Poškodenia dipov + Odstraňovanie

Pre riedenie RACER DIPu a Plasti Dipu používame iba originál riedidlo! Ostatné riedidla múžu degradovať farbu a zmeniť jej vlastnosti. Často používanou náhradou je riedidlo S6001, ktoré ma od každého výrobcu iné zloženie.
Rôzne zloženie = Rôzne vlastnosti. Ak napriek tomu chcete pri aplikácii používať riedidlá S6001, otestujte účinky a vlastnosti nariedenej farby pred samotnou aplikáciou.
 
Čo spôsobuje poškodenia a odchýlenia od bežných vlastnosti dipov:
 
1. farba je aj po 24h na povrchu mäkká
- nedodržanie doby schnutia pri jednotlivých vrsvách
- použitie nevhodného riedidla
 
2. farba popraskala/vysušila sa
- hrubka celkovo nanesenej vrstvy je príliš tenká (bolo aplikované primalé množstvo farby pre daný povrch) - môže k tomu dôjsť aj keď použijeme odporúčané množstvo farby, no je použitá nevhodná, alebo zle nastavená striekacia pištoľ (znížená efektivita prenosu farby na povrch)
- povrch na ktorom bol aplikovaný dip bol ešte pred uschnutím vystavený priamému slnečnému žiareniu (zrýchlený výpar riedidla spôsobený vysokou teplotou spôsobí popraskanie vrstvy - efekt ako keď na zem nalejete vodu a necháte rýchlo vyschnúť vystavením na slnečné žiarenie)
- pri aplikácii sprejom môže dôjsť k popraskaniu taktiež ak sa vrstvy aplikujú z priveľkej blízkosti a na povrch sa dostane priveľa riedidla
- k popraskaniu dipu môže dôjsť aj keď je povrch zle odmastnený a mastnota odtláča dip a tým pádom ho potrhá
- použitie nevhodného riedidla môže spôsobiť odklon od bežných vlastnistí dipu. Môže znížiť odolnosť hlavne z dlhodobejšieho hľadiska
- reakcia s povrchom - najčastejšie na plastových, alebo gumových povrchoch bez UV ochrannej vrstvy a leptatelných organickými rozpúšťadlami. Pri svetlách najčastejšie na leštených svetlách, alebo lacných náhradách. (preto nezabúdajte na testovanie účinkov farby pred aplikáciou na povrchy z plastov a gumy). Pri striekaní na plasty kde dochádza k reakcii je potrebné najprv aplikovať 2-3 kontaktné vrstvy (2-3x poprášiť)
- chemické poškodenie nevhodným prostriedkom na umývanie (aktívna obsahujúca hydroxid sodný, iné agresívne chemikálie a nevhodné čistiace prostriedky)
 
3. farba sa lúpe iba po malých kúskoch
- hrubka celkovo nanesenej vrstvy je príliš tenká (bolo aplikované primalé množstvo farby pre daný povrch) - môže k tomu dôjsť aj keď použijeme odporúčané množstvo farby, no je použitá nevhodná, alebo zle nastavená striekacia pištoľ (znížená efektivita prenosu farby na povrch)
- povrch na ktorý bol aplikovaný dip bol vystavený soliam viac ako 1000h
- na povrch bola aplikovaná nevhodná "chémia" (nevhodný šampón, horúci vosk, odstraňovače hmyzu, lacné náplne do ostrekovačov) Odporúčame vždy otestovať účinky prípravku ktorý chceme aplikovať na nadipovaný povrch pred jeho použitím (podobný text je uvedený na každom prípravku na etikete)
 
4. pri striekaní vzoru popraskla vrstva
- pri striekaní pásov a iných útvarov na už nadipovaný povrch treba taktiež dbať na hrubku vrstvy vzororu, pretože rozdielne odtiene farby (napríklad čierna a biela) sa na slnku nahrievajú na rozdielne teploty a dochádza k pnutiu medzi jednotlivými vrstvami rozdielnych farieb RACER DIPu. Ak by sme nastriekali napríklad na 6 vrstiev bielej 2 vrstvy čiernej, tak je dosť pravdepodobné že pri dlhodobejšom vystavovaní na priamom slnečnom žiarení sa čierna nahreje viac ako biela a tým sa potrhá.
 
5. dip sa lúpe
- zle odmastnený podklad - na odmastnenie odporúčame používať antisilikónový odstraňovač/odmastňovač
- fyzické poškodenie
- slabá/tenká vrstva
 
 
 
Ako zjednodušiť odstráňovanie dipov.
 
Odtraňovanie Dipov sa može skomlikovat z roznych dôvodov, napr.: 
- Dip bol chemicky poškodený
- Dip bol nespravne aplikovaný
- Dip nema dostatočnú hrúbku
 
 
Pre najjednoduchšie odstránenie poškodených nadipovaných povrchov odporúčame použiť RACER DIP® R04-01 CITRUS, 3M base cleaner, alebo Dip Disolver, prípadne iné koncentrované citrusové odstraňovače. Jedná sa o citrusové čističe/odstraňovače na báze citrusových olejov. Na odstránenie dipu z povrchu je možné použiť aj prípravok "Well Done odmasťovač za studena".
Povrch na ktorom je dip je potrebné do mokra postriekať prípravkom na odstránenie a nechať pôsobiť minimálne 1-3 minúty (APLIKOVAŤ MIMO PRIAMÉHO SLNEČNÉHO ŽIARENIA a pri izbovej teplote) následne zotrieť bavlnenou handrou, alebo inou tkaninou, ktorá nepoškodí povrch.
 
V prípade, že na nadipovanom povrchu badáte odchýlky od bežných vlastností, odporúčame dip ihneď odstrániť, alebo prestriekať.
Počítadlo.cz
© 2012 poPlastuj.sk | WEBDIZAJN & PROGRAMOVANIE > ICESIGN STUDIOS
www.icesign.eu