Pri nákupe nad 150 €

poštovné Pri nákupe nad 150€ - poštovné zdarma

zdarma*!!!

* 1.tr. Slovenská pošta + kuriér UPS

Objednávky pre ČR

www.racerdip.cz

0911 711 722

info@poPlastuj.sk

Objednaj si
svoj RACER DIP® a Plasti Dip®!

PO - PIA:

09:00 - 18:00

poPlastuj.sk na Facebooku

Ďakujeme za každý "lajk"

BMW 5 GT v RACER DIP® Alpine biela™ Audi A6 v RACER DIP® Frozen Grey Dodajte mriežke športový vzhľad Zrenovujte staršie disky pomocou RACER DIP® Jednoduchá oprava interiéru so sprejom RACER DIP® RACER DIP® je odstrániteľný BMW M5 v RACER DIP® Alpine biela™

Postupy pri aplikácii Dipov

Obyčajné farby (bez metalízy)
základný riediaci pomer pri RACER DIPe je 1:1,5 (farba:riedidlo R03-01), pri tomto pomere nič nepokazíte. Tento riediaci pomer je vhodný hlavne pri použití elektrických pištolí. Pri použití vzduchových pištolí je vhodné riediaci pomer prispôsobiť veľkosti trysky, dávkovaniu a tlaku. Optimálna veľkosť trysky pri vzduchotechnike je 1.8mm.
 
Na čo si dávať pozor
Pre riedenie RACER DIPu a Plasti Dipu používame iba originál riedidlo! Ostatné riedidla múžu degradovať farbu a zmeniť jej vlastnosti. Často používanou náhradou je riedidlo S6001, ktoré ma od každého výrobcu iné zloženie.
Rôzne zloženie = Rôzne vlastnosti. Ak napriek tomu chcete pri aplikácii používať riedidlá S6001, otestujte účinky a vlastnosti nariedenej farby pred samotnou aplikáciou.
 
Pod bielu odporúčame kôli neskoršiemu ľahšiemu odstráneniu ako podkladovú vrstvu používať RACER DIP® Transparent lesklú (priesvitnú lesklú). Je to hlavne z dôvodu, že bielé pigmenty sú náchilnejšie na chemické poškodenie. Transparent lesklá™ keďže neobsahuje žiadne prímesy tak je najviac odolná voči chemickému poškodeniu.
 
Netreba zabúdať na na kontaktnú vrstvu! Po očistení a odmastnení povrchu je potrebné ako prve aplikovať kontaktnú vrstvu, tj. jemné poprášenie povrchu. Kontaktná vrstva Vám zabezpečí dobrú adhéziu (priľnavosť) a umožní Vám jednoduchšie nanášanie ďalších vrstiev. Ďalšie vrstvy sa aplikujú dokonale na mokro, pričom práve kontaktná vrstva Vám zabezpečí to aby nevznikali žiadne stekance. Aplikácia na mokro znamená, že na celom povrchu nie je žiadné suché miesto a vrstva je dokonale rozliata na povrchu. (TIP: je vhodné skontrolovať povrch so svetlom a dívať sa na povrch pod uhlom, nesmie byť vidno žiadne suché mapky, alebo poprašky farby). Je podstatné dodržať dobu schnutia medzi jednotlivými aplikovanými vrstvami a to minimálne 20 minút (podľa hrúbky jednotlivých vrstiev aj viac). Pri nedodržaní tejto doby môže dôjsť k tomu, že farba na aute bude schnúť aj niekoľko dní. Je to spôsobené tým, že sa vo vrstvách "uzatvorí" veľké množstvo riedidla.
 
V zime odporúčame nadipovaný povrch minimálne raz za dva týždne opláchnuť čistou vodou. Po viac ako 40 dňoch dochádza k strate elasticity vrstvy dipu.
 
 
Metalické farby (strieborná, chrómová, frozen grey, preleť, ďalšie čo obsahujú zrno)
 
Pri týchto farbách je vhodné pre neskoršie jednoduchšie odstránenie aplikovať transparent lesklú, alebo akýkoľvek iný RACER DIP® aby nedošlo k priamému kontaktu metalického dipu s podkladom. Ak aplikujeme metalický dip priamo na povrch tak po odstránení môžu zanechať zrno zachytené v póroch povrchu, toto zrno je možné odstrániť vo väčšine prípadov handričkou namočenou v technickom benzíne, citrusovom odstraňovači (citrusovom oleji) alebo origin8l riedidle.
 
Pre krajši vzhľad je vhodné aplikovať na metalický dip 1-3 vrstvy RACER DIP® Transparent lesklej™ (priesvitnej lesklej).
 
Postupnosť vrstiev pri aplikácii metalických dipov:
1. kontaktná vrstva (poprášený povrch) RACER DIP® Transparent lesklej™ (priesvitnej lesklej)
2. 1-3 vrstvy (podľa objemu farby vo vrstve) RACER DIP® Transparent lesklej™ (priesvitnej lesklej)
3. 3-x vrstiev metalického dipu
4. prípadne 1-3 vrstvy RACER DIP® Transparent lesklej™ (priesvitnej lesklej)
 
 
RACER DIP® CHAMELEON
 
Pri tomto type farby sa jedná o dip vhodný pre finálnu úpravu povrchu. Dodá povrchu metalický, farebne sa meniaci efekt.
Najvhodnejšie je aplikovat RACER DIP® CHAMELEON na 4-5 výdatných vrstiev čierného RACER DIPu.
 
Postupnosť vrstiev pri aplikácii metalických dipov:
1. kontaktná vrstva čiernej
2. 4-5 výdatných vrstiev čierného RACER DIPu
3. 1-3 vrstvy RACER DIP® CHAMELEONU
 
 
RACER DIP® Perleťový efekt™
 
Perleťový efekt je najvhodnejšie aplikovať na bielý dip. Vytvára efekt podobný povrchu perly.
 
Postupnosť vrstiev pri aplikácii perleťového efektu:
1. kontaktná vrstva RACER DIP® Transparent lesklej™
2. 1-3 vrstvy (podľa objemu farby vo vrstve) RACER DIP® Transparent lesklej™
3. 4-5 vrstvy výdatných vrstiev RACER DIP® Apline biela™
4. 1-3 vrstvy (podľa objemu farby vo vrstve) RACER DIP® Perleťový efekt™
Počítadlo.cz
© 2012 poPlastuj.sk | WEBDIZAJN & PROGRAMOVANIE > ICESIGN STUDIOS
www.icesign.eu